Araç Altı Görüntüleme

Araç Altı Görüntüleme

Açıklama

Güvenliğimizi tehdit eden unsurların günlük yaşamımız ile iç içe olduğu bu yüzyılda dünyanın her yerinde kurumlar güvenlik önlemlerini tekrar gözden geçiriyor veher geçen gün ileri güvenlik teknolojilerine daha fazla kaynak ayırıyorlar.

Araç Altı Görüntüleme Sistemi (AAGS) güvenlik gereksiniminin yoğun olduğu askeri birimlerde,kamusal kurumlarda ve güvenliğe önem veren özel kuruluşların giriş kontrol noktalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

AAGS Nedir?
AAGS, giriş yapacak aracın alt kısmının görüntüsünü ekrana yansıtarak, klasik yöntemlerle görüntülenmesi zor ve yetersiz olan bu bölgenin daha pratik ve güvenli şekilde kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu fotoğraflar otomatik olarak sürekli kaydedilip arşivlenmektedir. Ayrıca AAGS, aracın dış görüntüsünü ve plaka resmini de kaydederek kullanıcıya geriye dönük bilgiye ulaşma ve aynı aracın daha önceki resimleri ile kıyaslama imkanı sağlamaktadır.

AAGS, Türkiye'de üretilen bir ürün olup, üretimi, tasarımı ve yazılımı da Türk mühendisleri tarafından yapılmaktadır. AAGS yer altına yerleştirilmiş dayanıklı, su geçirmez bir muhafaza içerisinde bulunan, bir adet satır tarayıcı kamera ve ışık düzeneği ile çaışmaktadır.

AAGS araç geçişini otomatik olarak algılar. AAGS tarafından araç geçişini alıladığı anda aracın genel görüntüsünü içeren fotoğraf çekilir, araç plakası okunur ve ekranda görüntülenir. Araç Altının taranma işlemi de bu noktada başlar.

AAGS Yazılımı, araç geçişi tamamlandığında, araç altının detaylı resmini ve bir önceki eçişine ait araç altı resmini gösterir. Kullanıcı resim üzerinde incelemek ve karşılaştırmak istediği noktaları yakınlaştırıp, uzaklaştırarak, bu bölgelerin daha detaylı görüntüsünü elde etme imkanı bulur.

PAKET İÇERİĞİ

Yüz Tanıma Sistemi

Plaka Tanıma Sistemi

Araç Altı Görüntüleme Sistemi, Plaka Tanıma Sistemi ve Yüz Tanıma Sistemi ile senkronize olarak şüpheli plakaları tanımlayabilmekte ve raporlayabilmekte olup aynı zamanda bilgisayar ekranında sesli ve yazılı olarak ikaz uyarı verebilmektedir. 

Kolay kurulum ve kullanımı Türkçe ve İngilizce arayüz %100 yerli Masselsan Group Yazılımı ile  iletişimi sağlanmaktadır.

Periyodik bakım zamanında sistem otomatik uyarı vermektedir.

Yüz Tanıma Kamerası 1024x768 piksel çözünürlükte 2 piksel çözünürlükte 2 megapiksel IP özellikli kamera bulunmaktadır.

Giriş ve çıkış araçların sayma ve raporlama özelliği vardır.

Plaka ve Yüz Tanıma sistemi AAGS önemli giriş çıkış noktalarına kurulup senkronize olarak çalıştırılarak giriş yetki seviyesi kontrolü yapılabilmektedir.

AAGS kullanıcılarına birden fazla kullanıcı yetkisi verilerek gizlilik seviyesini sınıflandırılabilmektedir.

Manuel ve otomatik AAGS muhafaza camını temizleyebilme

Sensör ve PTS-YTS-AAG sistem muhafaza ve direkleri paslanmaya karşı aliminyum malzemeden üretilmektedir.

Teknik Özellikler

7/24
Destek
Hattı