Metal Dedektör Sistemleri

Metal Dedektör Sistemleri

Açıklama

KAPI TİPİ METAL ARAMA DEDEKTÖRLERİ

Özel Güvenlik hizmetlerinde kişilerin kontrolünde kullanılan metal kapı şeklinde üretilmiş olup, kontrole tabi kişiler metal kapı dedektörü içinden yürüyerek geçerken üzerinde bulunan metal cisimler için sesli ve ışıklı olarak uyarı verirler. Uyarı sinyali cismin hacmine ve ağırlığına göre artıp azalabilmekte, çok boyutlu bobin tasarımı (33 ayrı nokta tespit bölgesi) üstün tespit özelliği sunmakla birlikte yönleri ne olursa olsun silahları, bıçakları ve diğer düz/çubuk şekilli silahların yerini tespit edebilmektedir. Metal Kapı dedektörleri elektromanyetik alan prensibi ile çalışırlar. Kapı şeklindeki alanda bir elektromanyetik alan oluşturarak içerisinden geçen insan üzerindeki metali metal yoğunluğuna göre tespit ederler. Bu manyetik alan insan vücuduna zararsız olup, kalp atışına, hamile bayanlara, teyp, video kaydedici vs. cihazlara zarar vermemektedir.

Kapı Tipi Metal Dedektörlerin Genel Özellikleri

Avrupa Elektro Manyetik Direktifi EEC 89/336 standartları uyumluluğu ISO 9001 ve CE sertifikalarına sahiptir.

6-8 bölge multizone yapı ile taranmayan bölge oluşmaz.

Kapının sağ ve sol yanlarına yerleştirilmiş olan LED monitörleriyle insan bedeninin çeşitli bölgelerinde saklanmış, geçişi yasak olan maddelerin yerlerini göstermesi.

Ayarlanabilen bölge hassasiyetiylei ağırlık, kütle ve metal cismin lokasyonuna göre bölgelerin kalibre edilmesini sağlar ve madeni para anahtar, kemer tokası gibi cisimler için oluşturulabilecek yanlış alarmları engelleyebilir.

Dijital, analog, sağ ve sol dengeli teknolojinin benimsenmesi anti-parazit kapasitesini arttırarak yanlış veya gözden kaçırılmış sinyalleri engelleyebilir.

Şifreli güvenlik ile sadece yetkili kişinin kapı dedektörünü ayarlamasına imkan sağlar.

İstatistik ve sayaç fonksiyonları sayesinde alarm zamanlarını ve kapıdan geçen kişi sayısını hesaplayabilir.

Cihaz güç kaynağı cihazın üst kontrol panelinde bulunarak ve cihazın zeminden sıvı temasını kesen özel ayakları ile dış ortam koşullarında çalışmasına imkan sağlar.

Opsiyonel dahili batarya ile elektrik kesintilerinden etskilenmez.

Teknik Özellikler

7/24
Destek
Hattı